Відбулась перша офлайн-зустріч Спільноти Київського хабу прав людини

Тепла зустріч наживо в колі однодумців та однодумиць, де можна чесно поговорити про важливе і поміркувати про майбутні плани — так ми разом з нашими резидентами відзначили формальну точку створення Спільноти Київського хабу прав людини.

Кількадесят вебінарів, онлайн та офлайн курси, зустрічі на публічних подіях дали нам розуміння того, яким потужним є запит на взаємодію, спільнодумання та спільнотворення. Тож ми вирішили створити простір, у якому усе це можливо та заснували Спільноту. 

Під час зустрічі ми мали змогу дізнатися більше одне про одного, поспілкуватися про потреби і проблеми, з якими стикаються в повсякденній роботі фахівці та фахівчині неурядового сектора. 

— Ми гуртуємо навколо Хабу тих, хто зацікавлений розвиватися і розвивати поле, яке уможливлює дотримання прав людини, формує запит на цю сферу і готове вкладати у це зусилля в межах своїх здібностей та можливостей. Не тому, що так треба, а тому, що є відчуття потреби у цьому, — пояснює ідею Спільноти Євгенія Кубах, виконавча директорка Київського хабу прав людини. 

За її словами, громадянському суспільству бракує простору для кроссекторальних точок перетину. Наприклад, пацієнтські організації не зустрічаються зазвичай з колегами з екологічного чи правозахисного сектору, але саме синергія зусиль та поєднання експертиз може давати кращий та об’ємніший результат і вплив. А для цього треба знайомитися, бачитися, спілкуватися, розуміти, чим займаються інші.

Нам би хотілося, щоб Спільнота Хабу стала точкою перетину для класних досвідів, де, навіть дуже різні за профілем організації, могли б спільно робити щось зовсім нове. Можливо, адвокаційні кампанії, нові ініціативи, проєкти і рухати та розвивати громадянське суспільство в нашій країні. Зрештою, робити нашу державу трошки кращим місцем для нас усіх, — окреслила лише невеликий спектр того, що можна створювати разом, Олеся Василюк, координаторка Спільноти.

Власне, йдеться не тільки про робочий аспект взаємодії. Спільнота — це також можливість для саморозвитку і персонального зростання, місце для закритих зустрічей з цікавими людьми і нагода неформально поспілкуватися про те, що турбує, без страху осуду чи несприйняття. 

На сьогодні до неї вже долучилися представники тих організацій, які виявили запит на взаємодію з колегами та активні у комунікації з Хабом. Офлайн-подія — це символічний знак того, що двері Спільноти відчинилися і ми очікуємо на долучення нових учасників та учасниць. Ознайомитися з правилами взаємодії можна на сторінці Спільноти.

А якщо відчуваєте потребу долучится, заповнюйте форму і очікуйте на зворотній зв’язок від нас. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email